Solar power

Zasilanie energią słoneczną

Chcąc osiągnąć cele zwiększonej produkcji w zrównoważony sposób, jednocześnie pomagając w walce ze szkodliwym wpływem na środowisko, musimy lepiej wykorzystywać łatwo dostępne źródła niewyczerpanej energii, energii słonecznej.

Norwegia była kiedyś światowym liderem w instalowaniu energii słonecznej. Kiedy technologia była droga i nie budowano dużych elektrowni słonecznych, mały panel słoneczny na zewnętrznej ścianie zapewniał światło w małych górskich domkach, gdzie w przeciwnym razie nie ma prądu.

Obecnie energia słoneczna jest najszybciej rozwijającym się źródłem energii na świecie. Norwegia i kraje skandynawskie mają dobre zasoby energii słonecznej - szczególnie latem - a opłacalne systemy energii słonecznej są instalowane na coraz większej liczbie budynków. W świetle ogromnego zapotrzebowania na nową produkcję energii, pierwsze naziemne elektrownie słoneczne pojawiają się również w Norwegii. Trzy dekady później panel słoneczny na ścianie kabiny nadal działa, co wyjaśnia sukces energii słonecznej: długa żywotność i niskie koszty operacyjne zapewniają opłacalną produkcję energii.

Niezależnie od tego, czy chodzi o panele słoneczne zintegrowane z fasadą szkoły w południowej Norwegii, elektrownie słoneczne z wypasem owiec w głębi lądu, elektryfikację wiosek w Afryce, czy pływające elektrownie słoneczne na jeziorze, w naszych projektach skupiamy się na tym samym: wysokiej i opłacalnej zrównoważonej produkcji energii i współpracy z naszymi klientami. Mamy jedną z największych i najbardziej doświadczonych grup specjalistów w dziedzinie energii słonecznej i pomagamy naszym klientom we wszystkim, od znalezienia najlepszych obszarów do rozwoju energii słonecznej i wsparcia w procesach licencyjnych i budowlanych, po zapewnienie, że obiekty będą produkować energię zgodnie z oczekiwaniami przez cały okres ich eksploatacji.

  • Amadeusz Feliksik

    Dyrektor Rynku Energii

  • Skontaktuj się z nami