Konferencja "BIM Meetup Poland"

W zeszłym tygodniu Konrad Fugas (Starszy Specjalista BIM) miał przyjemność uczestniczyć w konferencji BIM Meetup Poland, na której poruszono szeroki zakres tematów związanych z modelowaniem BIM. Szczególnie interesujące były następujące prezentacje:

  1. Jak zasady mogą pomóc w sprawdzeniu jakości modelu BIM. Ustalając konkretne wytyczne i standardy modelowania BIM, zespoły mogą zapewnić, że ich modele są dokładne, spójne i wysokiej jakości.
  2. W jaki sposób modelowanie BIM pomaga w rewitalizacji? Tworząc szczegółowe modele 3D istniejących struktur, architekci i inżynierowie mogą lepiej zwizualizować, jak odnowić i tchnąć nowe życie w stare budynki.
  3. Efektywne wykorzystanie modeli w pomiarach ilościowych. Korzystając z modeli BIM, geodeci mogą dokładnie oszacować koszty i ilości materiałów potrzebnych do realizacji projektów budowlanych. Nie tylko oszczędza to czas i zmniejsza liczbę błędów, ale także pomaga zoptymalizować zasoby i alokację budżetu.

Konferencja była świetną okazją do nawiązania kontaktów z podobnie myślącymi profesjonalistami. Energia i entuzjazm wszystkich obecnych były naprawdę inspirujące. Dziękujemy wszystkim organizatorom i prelegentom za przygotowanie tak pouczającego i angażującego wydarzenia.