Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10 października 2023 r.

W dniu 10 października obchodzimy jeden z najważniejszych dni dla nas wszystkich - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Terminy w pracy, obowiązki rodzinne i osobiste zmagania mogą nas łatwo przytłoczyć, pozostawiając nas w poczuciu izolacji i braku wsparcia. Pamiętajmy jednak, że nie musi tak być!

Najwyższy czas, abyśmy uznali, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Nasze umysły są potężnymi, delikatnymi instrumentami, które wymagają troski i uwagi, aby się rozwijać. Kiedy nasze samopoczucie psychiczne jest zaniedbywane, wpływa to nie tylko na nasze własne szczęście, ale także na naszą zdolność do wnoszenia pozytywnego wkładu w społeczeństwo.

Przełammy tabu otaczające zdrowie psychiczne! Nadszedł czas, aby zachęcać do otwartych rozmów, promować bezpieczne środowisko i zapewniać wsparcie potrzebującym. Razem możemy stworzyć świat, w którym szukanie pomocy w przypadku wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym jest akceptowane i celebrowane.

Pamiętaj, że dbanie o swoje zdrowie psychiczne nie oznacza, że jesteś słaby. Oznacza to, że jesteś wystarczająco silny i mądry, aby nadać priorytet swojemu dobremu samopoczuciu. Wyrób więc w sobie nawyk dbania o siebie, otaczania się pozytywnymi ludźmi i szukania profesjonalnej pomocy, gdy jej potrzebujesz.

Jeśli zmagasz się z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego, pamiętaj, że nie jesteś sam. Zwróć się po pomoc do swoich bliskich, przyjaciół lub specjalisty. Pamiętaj, że szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości. Razem możemy stworzyć świat, w którym wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego jest łatwo dostępne dla każdego.

W Norconsult Polska świętowanie tego ważnego dnia rozpoczęliśmy tydzień wcześniej od 7-dniowego wyzwania dotyczącego zdrowia psychicznego, w którym skupiliśmy się na działaniach, które wpływają na nas pozytywnie. Każdego dnia nasi pracownicy mieli znaleźć co najmniej kilka minut dziennie na zrobienie czegoś, co sprawi, że będą szczęśliwi, zrelaksowani i pomoże im się odstresować. To niesamowite, jak wielu pracowników wzięło udział w akcji i jakie niesamowite działania podejmują, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z naszego wyzwania, który dostępny jest na naszym profilu na LinkedIn. Zachęcamy do podjęcia takiego wyzwania -  to tylko 7 dni, które jednak pozwolą pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne każdego z nas!