Każdego dnia zmieniamy codzienność na lepsze

Każdego dnia zmieniamy codzienność na lepsze

Sprawy, o których być może nie myślisz

Może to być coś wizualnego - estetyka przestrzeni publicznej lub fasady budynku. Może to być coś, co oszczędza czas lub upraszcza dzień - pociąg przyjeżdżający wcześniej lub skrzyżowanie zaplanowane tak, by ruch był płynny. Może to być coś, co poprawia bezpieczeństwo - droga wyposażona w technologię ostrzegającą przed pieszymi lub lawiną. Mogą to być inteligentne rozwiązania, które sprawiają, że budynek szkoły lub biura jest uniwersalny i energooszczędny, a także ułatwia naukę, rozwój i zwiększa wydajność.

Kiedy pada deszcz, a woda spływa z chodnika i trafia do okolicznych roślin i drzew, ktoś tak to zaprojektował. Nadmiar wody nawadnia rośliny i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i ekologicznego podejścia do życia.

Kiedy poruszasz się po mieście - wewnątrz budynków lub w przestrzeni między budynkami - prawie nic nie jest pozostawione przypadkowi. Ktoś zaplanował przestrzeń miejską tak, aby każdy mógł się po niej poruszać i z niej korzystać. Przed postawieniem nowych budynków przeprowadzono symulacje wpływu, jaki będą one miały na warunki pogodowe na skwerach i tarasach.

Gustav Dahlénsgatan, Göteborg
kvinne i åpent kontorlandskap

Gdy w okresie zimowym na farmie wiatrowej wyznacza się strefę bezpieczeństwa, ktoś obliczył, na jaką odległość łopaty mogą wyrzucać lód i śnieg oraz jak daleko od turbin trzeba się znajdować, aby być bezpiecznym.

Kiedy siadasz przy biurku w swojej nowej przestrzeni biurowej, ktoś obliczył, gdzie biurka powinny być ustawione względem okien, aby zoptymalizować wykorzystanie naturalnego światła dziennego. Może to zmniejszyć zapotrzebowanie na oświetlenie elektryczne w budynku.

Każdego roku Norconsult realizuje ponad 20.000 projektów, dużych i małych, dla klientów publicznych i prywatnych. Niektóre z tych projektów mają znaczący i oczywisty wpływ na życie mieszkańców, podczas gdy efekty innych pozostają w dużej mierze niezauważone. Niezależnie od wielkości zadania, podchodzimy do niego z ambicją poprawy codziennego życia. U podstaw naszej pracy leżą nasze wartości, zasady wykonywania zadań oraz strategie dotyczące cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju, współpracy i innowacji. To wszystko, wraz z wiedzą specjalistyczną posiadaną przez naszych pracowników, pozwala nam realizować naszą misję: "Każdego dnia zmieniamy codzienność na lepsze". To właśnie napędza nas każdego dnia.